Karawana Kultury jest projektem wymiany kulturowej, który ma na celu łączyć różne imprezy i przeróżnych uczestników wspierając rozwój artystyczny za Ziemiach Zachodniopomorskich.

Konkursy, warsztaty, wystawy, plenery oraz festiwale artystyczne dla dzieci, młodzieży a także dorosłych odbywają się w ciągu całego roku. Uczestnicy prezentują swój dorobek artystyczny w nominacjach: muzyka instrumentalna, taniec, teatr, wokal, folklor, sztuki wizualne.

Grudniowa edycja festiwalu odbędzie się już 12 grudnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Przygotowania do Christmas Gift of Culture Caravan (Prezent Bożonarodzeniowy Karawany Kultury) idą pełną parą. Podczas tej edycji tradycyjnie nie zabraknie uczestników z Białorusi (Homel, Marina Horka, Mińsk), Rosji (Moskwa) i Polski. Wyjątkowo gościć będzie także grupa z Republiki Południowej Afryki – Talent Africa, Johannesburg.

Polskę reprezentować będą: Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, Pracownia wokalno-artystyczna Mariny Nikoriuk, Szkoła Podstawowa im.5 – Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Świnoujściu, Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu „Ćwierćnuta z kropką”.

Przesłuchania konkursowe są otwarte dla publiczność, wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamykarawana kulturyProgram: 

  • godz. 14:00 wokal, taniec
  • godz. 16:00 muzyka instrumentalna
  • godz. 18:00 Gala, wręczenie nagród

1 KOMENTARZ

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here